Dariusz Kuźniewski bankrutem, czyli biznes po Polsku

Dziś taki oto news z rana… znana i do tej pory (chyba) lubiana firma handlowa zorientowana na klientów biznesowych ogłosiła upadłość. Chodzi o sklep internetowy www.kuzniewski.pl. Gwoli ścisłości właściciel sklepu pan Dariusz Kuźniewski prowadził również dodatkowy biznes którego głównym targetem byli gracze – www.gameragon.pl.

Co ciekawe na tę chwilę oba sklepy internetowe są aktywne i wyglądają jakby nic się nie działo. Idealna pułapka dla nieświadomych klientów którzy zechcą złożyć i zapłacić za zamówienie. Pieniądze najprawdopdoobniej nigdy nie „zamienią się” w towar, a co gorsza przepadną.

Zastanawiam się jak to jest możliwe, że firma składa wniosek o upadłość, a ich witryny nadal są operatywne i teoretycznie nadal pełne ofert?

Osoby które złożyły zamówienia otrzymały taki oto komunikat:

Treść komunikatu informującego klientów o zawieszeniu działalności, podpisano Dariusz Kuźniewski
Treść lakonicznego komunikatu szefa sklepów Kuźniewski.pl oraz Gameragon.pl.

Co to oznacza dla Klientów?

Szkoda mi ludzi którzy najprawdopodobniej nie zobaczą swoich pieniędzy ani przedmiotu zamówienia.

Ciekawy opis sytuacji zamieszczono na stronie purepc.pl w tym miejscu. Okazuje się, że wszyscy pracownicy dostali już wypowiedzenia. Chodzi o wszystkie trzy oddziały firmy – we Wrocławiu, w Warszawie oraz centralę w Poznaniu. Ludzie z centrali dostali wypowiedzenia 31 lipca 2017 jako ostatni z grupy.

Sprzęt sprzętem ale sklepy oferowały gwarancje rozszerzone z których Klienci raczej nie skorzystają pomimo ich opłacenia.

Co zawiniło?

Firma pana Dariusza Kuźniewskiego podobno była prowadzona nieporadnie. Ona sama broni się tym, że zawinili jacyś kooperanci czy pośrednicy. Niestety „podobno” jest słabym wyjaśnieniem więc nie zagłęniam się w te klimaty. Prawda wyjdzie na jaw podczas procesów sądowych o zwrot pieniędzy których firma z pewnością może się spodziewać ze strony oszukanych Klientów.

Jakkolwiek nie usprawiedliwia to tego, że po złożeniu wniosku o upadłość i zwolnieniu ludzi nadal aktywne są witryny oferujące towar. Dariusz Kuźniewski jest przykładem tego jak nie należy prowadzić biznesu… Klient nasz pan, ale do czasu do kiedy jest to nam na rękę. Gdy ręka się kończy to Klient zostaje na lodzie… Smutne.


Aktualizacja 2 września 2017

W komentarzu do tego wpisu pojawił się link do strony w domenie kuzniewski.pl. Strona ta zawiera wyjaśnienie przyczyn (a raczej próbę wyjaśnienia) które wywołały całe zamieszanie w związku z upadłością i problemami firm pana Dariusza Kuźniewskiego:

http://www.kuzniewski.pl/n1880,jak-bylo-naprawde-i-ostrzezenie-przed-firma-blackberg-sp-z-o-o-veriz.html

Sprawa jest jak widać rozwojowa więc wstrzymam się póki co od szerszych komentarzy.

Jeśli dobrze rozumiem Pan Dariusz Kuźniewski został wepchnięty na minę, a nawet na całe pole minowe. Inaczej pisząc – oszukany przez własnych pracowników. Jak było naprawdę? Pożyjemy – zobaczymy.

Jedna odpowiedź do “Dariusz Kuźniewski bankrutem, czyli biznes po Polsku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *