iBetterCharge – aplikacja pokazująca stan baterii Twoich urządzeń z iOS

iBetterCharge - IkonaiBetterCharge to maleńka aplikacja dla systemu MacOS stworzona przez studio Softorino. Dzięki w górnym pasku systemu możesz kontrolować stan naładowania baterii iPhone’a, iPad’a czy iPod’a czyli urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS.

Opisywana wersja aplikacji nosi numer 1.0.10.

Aktualną wersję aplikacji można ściągnąć bezpośrednio ze strony producenta:
https://softorino.com/ibettercharge/

Aplikacja iBetterCharge – do czego może być pomocna?

Ktoś mógłby pomyśleć, że tego typu aplikacja to tylko niepotrzebny wodotrysk i tylko zaśmieci naszą belkę systemową w MacOS. Kwestia podejścia… Osobiście uważam, że iBetterCharge jest bardzo pomocna szczególnie osobom które tak jak ja pracują na co dzień na Macu gdy urządzenie mobilne pozostaje np. schowane w torbie lub leży sobie gdzieś obok.

Kilka razy złapałem się na tym, że przed odejściem od komputera stwierdziłem fakt niskiego poziomu baterii w iPhone. Cóż, trzeba było zabrać ze sobą Power Bank. Niepotrzebne obciążenie. Gdybym wiedział, że iPhone ma niski poziom baterii to podłączyłbym go do ładowarki i już. Przed koniecznością wyjścia z biura czy z domu robi się już z tego mały problem.

Właśnie w tym miejscu wychodzi nam na przeciw iBetterCharge. Najlepiej zobaczyć jak to działa w praktyce na poniższym filmie przygotowanym przez producenta aplikacji:

Funkcje i możliwości

Aplikacja składa się z jednego małego okienka w którym kryją się trzy zakładki z prostymi opcjami pozwalającymi dostosować ją do naszych potrzeb. Okienko wywoływane jest po kliknięciu w ikonkę telefonu na górnym pasku systemu MacOS.

Ikonka w pasku systemowym oraz menu aplikacji

Po zainstalowaniu iBetterCharge na górnym pasku pojawi się mała ikonka symbolizująca iPhone’a.

iBetterCharge - Ikona i menu aplikacji
iBetterCharge – Ikona i menu aplikacji

Po kliknięciu w ikonkę pojawi się proste menu z kilkoma funkcjami. Gdy aplikacja jest dopiero co zainstalowana wówczas należy kliknąć w funkcję „Add New Device” która umożliwia parowanie z naszym urządzeniem iOS. W tym celu należy urządzenie przenośne podłączyć do komputera kablem USB. Jest to jednorazowa czynność którą wykonuje się tylko w ramach parowania. Później iBetterCharge komunikuje się już z iOS bez kabelka. Czynność tę należy wykonać dla każdego urządzenia z iOS osobno.

Preferencje aplikacji (About Us)

Po otworzeniu preferencji aplikacji ukaże się nam małe okienko z trzema zakładkami. Całość kontroli nad pracą iBetterCharge sprawujemy właśnie z poziomu tego małego okienka.

iBetterCharge - About Us
iBetterCharge – About Us

Pierwsza zakładka nie przedstawia niczego interesującego. Warto tylko zaznaczyć opcję automatycznego uruchomienia iBetterCharge przy starcie systemu oraz automatycznego sprawadzania aktualizacji.

Powiadomienia (Notifications)

Druga z zakładek pozwala na ustawienie powiadomień. W jej ramach znajdziemy kilka przydatnych opcji do skonfigurowania.

iBetterCharge-Notifications
iBetterCharge – Powiadomienia (Notifications)

Low Power – umożliwia określenie przy jakim stanie rozładowania baterii w iOS aplikacja powiadomi nas stosownym komunikatem na ekranie naszego Maca. Osobiście wybrałem 50% co pozwala mi na czas podjąć decyzję o naładowaniu iPhone’a gdy planuję dłuższe wyjście na miasto. Do wyboru są jeszcze wartości 5%, 10% i 20%. Jak wiesz domyślnie iOS powiadomi nas o słabej baterii przy poziomie 20%. To jednak często już jest niewystarczająca ilość aby wyjść na dłużej z domu pozbawiając się możliwości naładowania urządzenia. Fail!

Dostępne są jeszcze opcje ustawienia dla powiadomień takie jak możliwość pokazania notyfikacji o rozładowaniu baterii, odtworzenie dźwięku alarmu, itd.

I to w zasadzie 95% funkcji tej malutkiej aplikacji. Pozostaje nam jeszcze do opisania ostatnia zakładka.

Lista ignorowanych urządzeń (Ignore List)

Ostatnią zakładką jest lista ignorowanych urządzeń których z jakiś powodów nie chcemy monitorować.

iBetterCharge - Ignore List
iBetterCharge – Lista ignorowanych urządzeń (Ignore List)

Na liście tej znajdują się wszystkie nasze urządzenia które sparowaliśmy z apką. W moim przypadku jest tylko jedno. Aby wybrane urządzenie zostało pominięte w monitoringu baterii należy oznaczyć checkbox znajdujący się obok jego nazwy. I tyle.

Podsumowanie

iBetterCharge jest jedną z tych aplikacji które są małe i przyjemne. Ale i (a może przede wszystkim) funkcjonalne i bardzo praktyczne.

Zdecydowaną zaletą jest komunikacja bezprzewodowa z urządzeniami przenośnymi Apple’a co sprawia iż korzystanie z iBetterCharge jest po prostu bezproblemowe. Po prostu działa i tyle, nie musimy o niczym pamiętać.

Zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *